Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)  (Przeczytany 31909 razy)

Krzysztof

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 06, 2009, 10:20:14 am »

A co z tymi PS na Mniej Trudnej? Będą czy nie?

Zgodnie z regulaminem:
6. Poza punktami kontrolnymi (PK) Organizator może dodatkowo ustawić na terenie imprezy: punkty stowarzyszone (PS) i punkty mylne (PM).

Czyli należy przyjąć, że PSy na MT (tak jak na każdej innej trasie) mogą się pojawić. Wiem, że jest to odpowiedź, która możnaby podsumować stwierdzeniem: nie pytaj elfów o radę bo odpowiedzą ci ni to ni sio, więc proponuję, zapisanie się na trudniejszą trasę, gdzie od Pe-eS-ów trudno się będzie opędzić.

Natomiast PMy są zawsze nawet, a jak pokazuje przykład ostatniej imprezy - zwłaszcza, w miejscach przez organizatorów nie przewidzianych. Dodam jeszcze, że ogniska na tej imprezie będą od siebie dość oddalone, więc tego raczej nikt nie powinien się pomylić.
Zapisane

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 06, 2009, 21:46:38 pm »

A co z tymi PS na Mniej Trudnej? Będą czy nie?

Zgodnie z regulaminem:
6. Poza punktami kontrolnymi (PK) Organizator może dodatkowo ustawić na terenie imprezy: punkty stowarzyszone (PS) i punkty mylne (PM).

Czyli należy przyjąć, że PSy na MT (tak jak na każdej innej trasie) mogą się pojawić. Wiem, że jest to odpowiedź, która możnaby podsumować stwierdzeniem: nie pytaj elfów o radę bo odpowiedzą ci ni to ni sio, więc proponuję, zapisanie się na trudniejszą trasę, gdzie od Pe-eS-ów trudno się będzie opędzić.

Natomiast PMy są zawsze nawet, a jak pokazuje przykład ostatniej imprezy - zwłaszcza, w miejscach przez organizatorów nie przewidzianych. Dodam jeszcze, że ogniska na tej imprezie będą od siebie dość oddalone, więc tego raczej nikt nie powinien się pomylić.

Dziękuję za dobrą radę zacny człowieku, ale PS-ów ci u mnie dostatek. Wobec tego udam się na trasę dla osób cytuję za punktem 5.8 komunikatu startowego  "chcących miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnym spacerze z nutką sportowej rywalizacji. W związku z tym większość punktów to lampiony rozstawione w łatwych do zlokalizowania skrzyżowaniach dróg, ścieżek i przecinek leśnych."
Poza tym pozwolę sobie zauważyć Waść, iż w komunikacie startowym w odniesieniu do tej trasy nie ma mowy o PS w przeciwieństwie do charakterystyki innych tras gdzie  PS często pogania PM a ten kolejny PS, a między nimi stoi spłoszony PK.
Ale nic to. Najważniejsze aby zabawa przednia była i dla wszystkich miło się skończyła.
Zapisane

Krzysztof

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 07, 2009, 16:57:28 pm »

Proszę o zrozumienie. Nie możemy powiedzieć, czy na konkretnej trasie będą PSy czy nie. Do wczoraj jeszcze to nie było na 100% pewne. Dziś już wiadomo, jakie są nasze plany. Ale przypuśćmy, że bym powiedział, że na jakiejś trasie nie ma PSów, to co się stanie, jak się wieszaczowi ręka omsknie, i powiesi jakiś lampion nie tam gdzie trzeba. Więc nawet jeśli byśmy powiedzieli że PSów nie ma, to trzeba się zachowywać jakby były ;-).
Co więcej, nie trzeba się bać Pe-eS-ów. Bo one wbrew pozorom ułatwiają drużynom zadanie. Jest więcej lampionów, więc łatwiej jakiś znaleźć. Trudniej przyjść na "0", ale łatwiej znaleźć coś. Ekipa zbiera PSa i zadowolona leci dalej, a tak jak nie mogą znaleźć jedynego lampionu, to robi się zgromadzenie, kilka ekip szuka aż wreszcie znajdzie. Więc globalnie jest to duże ułatwienie. I samodzielność większa.
Zapisane

Wojtek

  • Wiadomości: 11
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 07, 2009, 20:15:50 pm »

O InO organizowanych przez SKPT można również przeczytać w National Geographic...

na stronie głównej:

http://www.national-geographic.pl


lub podstrona:

http://www.national-geographic.pl/national3/index.jsp?place=Lead26&news_cat_id=424&news_id=2625&layout=14&page=text
Zapisane

DrzoDrzo

  • Wiadomości: 36
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 08, 2009, 16:17:40 pm »

Co więcej, nie trzeba się bać Pe-eS-ów. Bo one wbrew pozorom ułatwiają drużynom zadanie. Jest więcej lampionów, więc łatwiej jakiś znaleźć. Trudniej przyjść na "0", ale łatwiej znaleźć coś. Ekipa zbiera PSa i zadowolona leci dalej...
Jeszcze bardziej by ułatwiały gdyby na nich u dołu małym druczkiem było napisane: "Jestem lampionem stowarzyszonym. Quaerite et invenietis". ;D
A tak, przez całą trasę muszę słuchać narzekań, że na PK1 i PK3 to "na pewno spisaliśmy stowarzysze, bo kierunek nachodzenia się nie zgadzał o 30deg", a potem na mecie i tak się okazuje, że nasze PS to PM, a PK to PS.  ::)
Zapisane

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 08, 2009, 16:49:48 pm »

Proszę o zrozumienie. Nie możemy powiedzieć, czy na konkretnej trasie będą PSy czy nie. Do wczoraj jeszcze to nie było na 100% pewne. Dziś już wiadomo, jakie są nasze plany. Ale przypuśćmy, że bym powiedział, że na jakiejś trasie nie ma PSów, to co się stanie, jak się wieszaczowi ręka omsknie, i powiesi jakiś lampion nie tam gdzie trzeba. Więc nawet jeśli byśmy powiedzieli że PSów nie ma, to trzeba się zachowywać jakby były ;-).
Co więcej, nie trzeba się bać Pe-eS-ów. Bo one wbrew pozorom ułatwiają drużynom zadanie. Jest więcej lampionów, więc łatwiej jakiś znaleźć. Trudniej przyjść na "0", ale łatwiej znaleźć coś. Ekipa zbiera PSa i zadowolona leci dalej, a tak jak nie mogą znaleźć jedynego lampionu, to robi się zgromadzenie, kilka ekip szuka aż wreszcie znajdzie. Więc globalnie jest to duże ułatwienie. I samodzielność większa.

Ok. Przyjąłem ze zrozumieniem.
Po przeczytaniu tekstu, mam nadzieję, że "nie miałem trudności w czytaniu tekstu ze zrozumieniem" (jak mówią w szkole) wynika z niego dla mnie, że cyt. "jak się wieszaczowi ręka omsknie, i powiesi jakiś lampion nie tam gdzie trzeba" i ja na trasie potwierdzę taki błędnie powieszony lampion jako PK to dostanę karne za PS lub PM. Tak było chyba na mniej trudnej na "Darżlubie 2008" , gdzie sporo osób (ja też) dostało PS w związku z PK11.
Zapisane

planetax

  • Wiadomości: 42
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 09, 2009, 14:19:40 pm »

Czy jest możliwość łączenia drużyn?? Ja zapisałem się na trasę T2 kolega na mało trudną i chcemy się połączyć i wspólnie iść T2. Czy istnieje taka możliwość i ewentualnie jak i kiedy to formalnie załatwić???
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 09, 2009, 18:52:54 pm »

E-mail do Orgów powinien załatwić sprawę :) Napisać kto skąd gdzie i z kim zamierza ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Sumik

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 09, 2009, 22:22:49 pm »

Czy jedzie ktoś z Torunia (lub okolic) na Manewry (lub będzie przejeżdzał) i mógłby zabrac dwie osoby  ;D Oczywiście parcypujemy w kosztach
Zapisane

Esqimos

  • Wiadomości: 25
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 10, 2009, 20:19:45 pm »

niedługo skończy się ilość miejsc na trasie bardzo trudnej  :o
chyba czas pomyśleć o większej ilości tras trudnych/mało trudnych ? niektórzy mimo strachu idą na trudniejsze niż by chcieli przy braku miejsc a niektórzy rezygnują..
Ale będzie jasno w lesie ;)
Zapisane

Tomek.

  • Wiadomości: 67
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 10, 2009, 21:57:40 pm »

Czy jest możliwość łączenia drużyn?? Ja zapisałem się na trasę T2 kolega na mało trudną i chcemy się połączyć i wspólnie iść T2. Czy istnieje taka możliwość i ewentualnie jak i kiedy to formalnie załatwić???

mysle ze nie bedzie problemu. tak jak poradzil kolega napisz maila do organizatorow.
Zapisane

Gosia Å».

  • Wiadomości: 20
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 10, 2009, 23:08:18 pm »

Cytuj
niedługo skończy się ilość miejsc na trasie bardzo trudnej  :o
chyba czas pomyśleć o większej ilości tras trudnych/mało trudnych ? niektórzy mimo strachu idą na trudniejsze niż by chcieli przy braku miejsc a niektórzy rezygnują..
dla pocieszenia mogę powiedzieć, że niełatwo jest znaleźć teren tak wymagający, trudny i zawiły jak na ostatnim Darżlubie, a zatem poziom trudności tras Trudnych z Darżluba 2008 może być porównywalny do trasy Bardzo Trudnej na Manewrach 2009 - a zatem: Odwagi! Weterańska też nie gryzie ;)
a jak będzie więcej tras trudnych, to frekwencja może być taka, że baza imprezy, zamiast w szkole, będzie musiała mieścić się na jakimś stadionie ;)
Zapisane
"Dyskusja to doskonały sposób, by przekonać samego siebie o słuszności tego, co się mówi."

Michu

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 10, 2009, 23:38:15 pm »

Pytanie do organizatorów:
Czy mogę na ten miły spacer zabrać ze sobą psa?
Pytam pod kątem obiekcji co do samego faktu, a nie bezpieczeństwa ludzi czy zwierzaków.
Zakładam, że problemy ewentualnego pożarcia współtowarzyszy zabawy itp to moje zmartwienie.
Ale być może jest jakiś przepis czy wymóg, który wycieczki wespół z czworonogiem zabrania/nie zaleca.
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 11, 2009, 01:04:32 am »

Na dotychczasowych imprezach SKPT zawsze można bylo spotkać kilka czworonogów :)

Bierz śmiało, o ile jesteś pewny, że pies te ~23km przebiegnie i przeżyje, nie zgubi się, nie będzie się rzucał na każde światełko w ciemności...

Nie zapomnij o misce, wodzie, jakimś jedzeniu dla pieska. Przydatna może się okazać zamontowana do obroży lampka rowerowa ułatwiajaca lokalizację zwierzaka w terenie :)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Michu

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 11, 2009, 09:09:09 am »

Znaczy można. Fajnie.
O psiaka się nie martwię. Za rowerem biegał już dalej.
Zapisane