Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)  (Przeczytany 31971 razy)

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 27, 2014, 21:47:49 pm »

Każdy krok na wagę złota wówczas :).
prawda! ;)

Tylko ten rejestrator GPS jako obrączka na nodze lub ręce, otwierana i zamykana wyłącznie w bazie.
Lokalizatory podają na bieżąco pozycję smsami lub po gprsie. Nie muszą być zatem być "nieruszalną czarną skrzynką" jak rejestratory.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 27, 2014, 22:06:52 pm »

Z GPSem, (albo raczej telefon z GPS?) - zrobić taką aplikację, którą uczestnicy pobierają przed startem, muszą mieć włączoną w czasie marszu i ta ich kontroluje np. wyjedziesz poza mapę - może alarm, może dyskwalifikacja,
albo
idzie się na mapie dostarczonej z oprogramowaniem i gdy w jakimś czasie nie zaliczysz jakiegoś PK, część mapy znika lub jakieś elementy ;)

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 27, 2014, 22:29:27 pm »

Tylko ten rejestrator GPS jako obrączka na nodze lub ręce, otwierana i zamykana wyłącznie w bazie.
Lokalizatory podają na bieżąco pozycję smsami lub po gprsie. Nie muszą być zatem być "nieruszalną czarną skrzynką" jak rejestratory.

No tak, tylko wtedy rozstrzygnięcia będą w bazie znane wcześniej, na bieżąco. Walczysz w lesie, a inni już wiedzą o naszych wynikach, a my jeszcze nie. To by co nieco zaprzepaściło klimat fazy oczekiwania na wyniki w bazie. Ta niepewność...  :)

TJ, jak teraz z pomiarem odległości GPS na przelotach (w nawiązaniu do dyskusji po Darżlubie)? Czasami przyzwyczajenia trudniej zmienić. Przypuszczam, że będzie niejedna osoba, które przyjedzie na Manewry, dziwiąc się jakimś nowym "zakazom"? Może w formularzu przy zapisach dać pytanie z wyborem odpowiedzi tak/nie w tej właśnie kwestii, bo do Regulaminu nie każdy zajrzy ?   ;)  ???
Zapisane

Tomek..

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 27, 2014, 22:56:02 pm »

Powinno byc jasno napisane co jest dozwolone.

Z tym zegarkiem to nawet w poradniku SKPT jest napisane o kontroli czasu.

A trasa GPS jest moim zdaniem bez sensu i nie ma nic wspólnego z orientacją.
Juz telefony obsluguja 2 rodzaje GPS Rosyjski i USA co dużo zwiększa precyzje + dodatkowo dobra mapa i nie byloby wiekszej rywalizacji.


Wiec tak Kompas + zegarek + mapa
Reszta odpada.  ;)


A tak przy okazji kiedy będzie baner na stronie ??
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 27, 2014, 23:16:30 pm »

A tak przy okazji kiedy będzie baner na stronie ??

Wcześniejszy baner (a dokładniej sama mapa) tuż przed obecną, jeśli ktoś zaglądał, wyglądała superzachęcająco  - topograficzna Księżyca. Motyw z kosmosem w którejś z kolejnych edycji...?
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 27, 2014, 23:49:47 pm »

A skoro to jubileusz 40 to moze wrocimy na tereny gdzie wszystko sie zaczelo tj. Jezioro lubowidzkie kolo godetowa.
Szkoly najblizsze to Rozlazino i Leczyce.
Ps.
W tym roku tez wybierasz sie na trase Z ?
Tonek, po prostu przejrzałem archiwum poprzednich edycji i w tamtych lokalizacjach były trasy historyczne. Swego czasu pamiętam, jak na jakimś skrzyżowaniu dróg w formie rozgwiazdy spotkałem ekipę z tray historycznej. U mnie na mapie kilka dróżek a u nich zabudowania, linia kolejowa, po prostu CUDA :D

Co do lokalizacji - w gminie Łęczyce i najbliższych okolicach był ostatni Tułacz, Sukkub i coś jeszcze. Będzie Harpagan... zadepczemy te grajdoły w końcu :D

Co do startu - zgodnie z tym co pisałem i mówiłem, czas podnieść poprzeczkę i wziąć byka za rogi - wbijam na trasę E ;)

Tak mi przyszło do głowy, że można też używać laserowych mierników do pomiaru odległości ;)
Szkoda, że motyw Gwiezdnych Wojen już był - taki miernik to idealny miecz świetlny :D BTW, są inne niż czerwone?

Idąc tropem instrumentów do pomiarów czasoprzestrzeni zaproponowałbym nawet żeby start wyznaczano w minutach (jak dziś) a limit ustalano w kilometrach. Masz limit 17,5 kilometra i po przejściu dokładnie tego systansu odcina Ci prąd... ;-)
Oby nie wprowadzono tego :D Przy moich obecnych kolometrażach, prąd odcinałoby mi jakiś 1km za ogniskiem, na trasie Z - więc w totalnej ciemnej d**ie ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 28, 2014, 07:47:48 am »

BTW, są inne niż czerwone?
google -> hasło: laser dlaczego czerwony a nie zielony -> pierwszy link:
http://blog.mierzymy.pl/niwelatory-i-poziomice-laserowe-lepszy-zielony-czy-czerwony/

Zielony może i ma swoje plusy, ale pamiętajmy aby te plusy nie przysłoniły nam minusów: droższy i bardziej prądożerny. Coś za coś.

obstawiam imprezę w Kartuzach - PA Gryf ma dużo połączeń z Gdańska, w sobotę nawet co godzinę, jedzie się z 60 minut.

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 28, 2014, 10:00:19 am »

Odnośnie lokalizacji, to chciałoby się trasę zahaczającą o morski brzeg.
Cały czas w zestawie jest też zapomniana Wysoczyzna Elbląska, która niejednemu krwi napsuła, teren b. ciekawy.   
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 28, 2014, 10:02:05 am »

Z GPSem, (albo raczej telefon z GPS?) - zrobić taką aplikację, którą uczestnicy pobierają przed startem, muszą mieć włączoną w czasie marszu i ta ich kontroluje np. wyjedziesz poza mapę - może alarm, może dyskwalifikacja, albo
idzie się na mapie dostarczonej z oprogramowaniem i gdy w jakimś czasie nie zaliczysz jakiegoś PK, część mapy znika lub jakieś elementy ;)
Też super pomysł. Aczkolwiek nie na Darżluba/Manewry SKPT, bo żywotność telefonów z włączonym gps przy temperaturze koło zera to khm khm... Wyobraź sobie, że pada Ci "mapa" (czyli telefon) na środku nieznanego lasu  :)

TJ, jak teraz z pomiarem odległości GPS na przelotach (w nawiązaniu do dyskusji po Darżlubie)? Czasami przyzwyczajenia trudniej zmienić.
Jak to "jak" -> są zabronione (" lub pomiaru parametrów ruchu takich jak dystans"). Trzeba się dostosować i wrócić do metody zegarkowej. Dla mnie zmieni to tyle, że zamiast patrzeć na przelocie na drożnię/rzeźbę dodatkowo będę patrzył na upływający czas.

Co do startu - zgodnie z tym co pisałem i mówiłem, czas podnieść poprzeczkę i wziąć byka za rogi - wbijam na trasę E ;)
Ja niestety muszę być "alive and kickin' " w niedzielę już od 8 rano, więc będę liczył na dwa fuksy: 1. baza blisko, 2. wolne miejsce na jakiejś trasie.

telefony obsluguja 2 rodzaje GPS Rosyjski i USA ...
Tak gwoli nazewnictwa... rosyjski jest GLONASS a amerykański Navstar GPS.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

tomek..

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 28, 2014, 11:19:31 am »


Co do lokalizacji - w gminie Łęczyce i najbliższych okolicach był ostatni Tułacz, Sukkub i coś jeszcze. Będzie Harpagan... zadepczemy te grajdoły w końcu :D

Tulacz byl w gminie luzino i tylko jedna trasa zaczynala sie w rozlazinie. (ktora zmierzala na Wschod)
Sukkub byl w strzebielinie wiec kawalek drogi od np. rozlazina.
Z kompasem tez gmina luzino.

Mi chodzi bardziej o tereny na NW od rozlazina gdzie znajduje sie wlasnie jezioro lubowidzkie.
Swego czasu przemierzalem te okolice i teren super.Z tego co mozna wyczytac tutaj byl 1 raz organizowany rajd.
A pozniej org. wrocili wlasnie do rozlazina .(1980)


Tylko jest 1 ale
skm okolo 6 km od rozlazina w godetowie wiec zbyt duzo na piesza wedrowke.

Tak w zasadzie to szansa trafienia na miejscowosc jest bardzo mala.[color=][/color]
Zapisane

Zbigniew Malinowski

  • Wiadomości: 26
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 28, 2014, 13:49:37 pm »

Cytuj
Tak w zasadzie to szansa trafienia na miejscowosc jest bardzo mala.

Ponieważ szansa trafienia miejscowości jest bardzo mała (szczególnie w moim przypadku, bo nie znam tych rejonów) więc powiem, że chciałbym aby centrum było w wiosce Warcz.
Oczywiście dlatego, że chciałbym mieć bilet autobusowy na linii Wrzeszcz-Warcz.

 ;)
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 28, 2014, 14:23:45 pm »

W kwestii lokalizacji już napisałem, zużywając "jedną przysługującą" każdemu szansę.
Ale właśnie przeczytałem wypowiedzi innych, po czym przed chwilą otworzyłem butelkę soku, spojrzałem na zakrętkę od spodu, a tam napisane: "Warcino, dawny pałac Bismarcka".  :o

Czyżby kierunek Manewrów gdzieś daleko na zachód?  ;)

I już buduje się teoria, nasi bohaterowie w swej wojennej podróży też cisnęli czołgiem na zachód... :)
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 28, 2014, 14:52:22 pm »

Tulacz byl w gminie luzino i tylko jedna trasa zaczynala sie w rozlazinie. (ktora zmierzala na Wschod)
Sukkub byl w strzebielinie wiec kawalek drogi od np. rozlazina.
Z kompasem tez gmina luzino.
Tomek, baza bazą, a teren poszukiwań to co innego - moje trasy przebiegały i tu i tu :) I choć faktycznie w Rozłazinie jest szkoła ( ale nie jakaś przesadnie wielka), to raczej ta lokalizacja odpada - nie ma komunikacji.   

Skoro jubileusz to może faktycznie będziemy mieli powrót do korzeni ( trasa historyczna mogłaby iść wg map z pierwszej edycji ;) ), tylko baza raczej w Lęborku. Tyle, że Darżlub 2012 miał tam lokalizację i trasy były pociągnięte na południe. W Godętowie to chyba tylko pałac by się nadał na bazę ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Tomek..

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 28, 2014, 15:25:17 pm »

W rozlazinie jest chyba duza szkola(przynajmniej na zdjeciu sie tak prezentuje)
Co do dojazdu to  jak pisalem skm w odleglisci 6km.
Ale z czego co pamietam raz bylo tak,ze nie bylo transporu org. a jak sie okazalo trzeba bylo dojechac do leborka skm a pozniej autobusem na mete.
Wiec wszystko jest mozliwe. :)

Moze byc tez w łeczycach (byl tam 1 rajd z kompasem.)
Chociaz raczej o jez. lubowidzkie by nie zachaczylo.

Innej mozliwosci nie ma bo lebork byl niedawno a innych szkol nie ma w poblizu.

Moglbym poszperac i wymienic wszystkie wieksze szkoly w poblizu skm i duzym lasem w wokol.
Trafibym 100% ale lista bylaby dluga. ;)

No nic moze bedzie przeciek . :)[color=][/color]
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 28, 2014, 17:10:46 pm »

Nie mam nic przeciwko, żebyś trafił z Rozłazinem - lubię tamte okolice. Zawsze miałem tam dobre wyniki, co w kontekście debiutu na E wróżyłoby, że raczej nie zginę i wrócę do bazy :D

Jak wiesz, startowała tam TP30sc na ostatnim Tułaczu - zawieźli nas tam autobusem i kazali czekać na 2 grupę. Schroniliśmy się w szkole. Kawa herbata, drożdżówki - full wypas all inclusive :) Chcieliśmy wbić do nowego budynku, ale odpalili nam tylko stary, co by nowego nie pobrudzić. Wpadł wójt i przedstawiciele Policji - eskortowali watahę na wybiegu z Rozłazina w teren - dobry klimat ;)
Czy Manewry pomieściłyby się w nowym budynku - pewnie tak, choć to nie Hilton. Sprawdziłem PKS z Lęborka do Rozłazina - no szału nie ma. Ale kto wie - nie raz i nie pięc lokalizacja była kompletnym zaskoczeniem ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill