Cerkiew pw. Trzech Hierarchów pochodzi z 1766 roku. Została ona przeniesiona do skansenu w Bardejovskich Kupelach w 1967 roku. Jest to cerkiew wybudowana w stylu bojkowskim o konstrukcji zrębowej. Wewnątrz znajduje się kopia nieczęsto spotykanego rokokowego ikonostasu z II połowy XVIII wieku o żywej kolorystyce. Oryginalny ikonostas znajduje się w muzeum w Bardejovie.

2017 r.

2017 r.

Cerkiew pw. Opieki Bogurodzicy pochodzi z 1730 roku. W 1931 roku, po wybudowaniu nowej murowanej świątyni, została przeniesiona do Bardejovskich Kupeli, by od lat 60-tych XX wieku znaleźć się w najstarszym skansenie na terenie Słowacji. Konstrukcja jest trójdzielna, o konstrukcji zrębowej. Wewnątrz interesujący ikonostas z I połowy XVIII wieku. Cerkiew była gruntownie remontowana w 2005 roku. Obok postawiono dzwonnicę przeniesioną z Nemcoviec.

2017 r.

2017 r.

Ta drewniana cerkiew pw. Narodzenia NMP pochodzi z 1756 roku. Jej obecny wygląd wynika także z późniejszych przebudów/rozbudów. Oryginalnie pochodzi z Serednicy w Górach Sanocko-Turczańskich i służyła Grekokatolikom. W latach 80-tych XX wieku została przeniesiona na obecne miejsce i jest wykorzystywana przez Cerkiew Prawosławną. Niedaleko budowli, umiejscowionej w pobliżu Wapiennego, znajduje się także cmentarz wojenny nr. 83.

Cerkiew pw. św. Paraskewy położona jest na końcu wsi. Zbudowana została w 1705 roku, aktualny wygląd zawdzięcza późniejszym przebudowom (m.in. kaplice boczne i konstrukcja wieży). Wewnątrz warte obejrzenia wyposażenie, m.in. XVIII-wieczny ikonostas oraz kilka interesujących ikon, w tym niekompletny Sąd Ostateczny.