Kilka zdań o tym co się działo i co się dziać będzie 🙂 
 
Dziękujemy naszym wspaniałym prelegentom, którzy opowiedzieli o swoich wakacyjnych podróżach:
Jackowi za Bezdroża Szkocji oraz Marzenie za rowerową podróż przez Kanadę. Cieszymy się, że obie prelekcje wzbudziły duże zainteresowanie i dziękujemy za tak liczne przybycie.
Koordynatorem podróżniczych prelekcji jest Anita Czerwionka-Bielińska, także jeśli są chętni do podzielenia się swoją przygodą zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Anitą lub z Zarządem Koła (wiadomość FB lub e-mail: zarzad(małpka)skpt.gdansk.pl). 
Najbliższa prelekcja (zwana w nomenklaturze SKPT: "slajdami") odbędzie się 23 lutego, podczas której wybierzemy się razem z Lucyną w trekking wokół Manaslu. 
 
Z uwagi, że w tym tygodniu slajdów nie ma, zapraszamy na wspólne wyjście na łyżwy na Plac Zebrań Ludowych. Ślizgawkę rozpoczynamy o 17:30, więc warto przybyć 15 minut wcześniej, żeby nie było problemów z zakupem biletu (ferie). 
 
Jako, że SKPT to klub typowo górski to kilka słów o planowanych wyjazdach na które zapraszamy również osoby z klubem niezwiązane. 
 
Najbliższy już w dniach 9-18.02.2024, gdzie wybierzemy się w Beskid Sądecki oraz Pieniny Małe.
 
Następny górski wyjazd to wyczekiwany przez wiele osób Rajd Beskid Niski (zwany też Majówką). Dni wolne (1 i 3 maja) wypadają wyjątkowo korzystnie, aby spakować plecak i przeżyć chłodne wieczory przy ognisku i gitarach gdzieś w dolinie Wisłoki.
Szczegóły wyjazdu pojawią się bliżej wiosny, choć już możecie rezerwować termin: 27.04 - 5.05. 
 
W tym roku wydłużamy wyjazd organizowany w okolicach Bożego Ciała. Termin "czerwcówki", która w tym roku wypada głównie w maju to: 25.05 - 2.06. 
 
W terminie 29.06 - 21.07 odbywa się Przejście SKPT zakończone Manewrami Przejściowymi. Wyjazd ten jest zwieńczeniem Kursu Przewodnika Górskiego (Beskidzkiego) 2023/24. Jest to wyjazd szkoleniowo-egzaminacyjny zarezerwowany dla kursantów kończących kurs. Będzie nam bardzo miło, jeśli swoją obecnością i pomocą w tym 3-tygodniowym wyjeździe umili nasze liczne grono Przewodników i Przodowników, którzy kurs mają już dawno za sobą 🙂
Manewry Górskie odbędą się w Bieszczadach. 
 
We wrześniu chcemy wrócić do otwartego wyjazdu górskiego w Bieszczady - "Połoniny" 
 
Już za miesiąc - 28 lutego staruje kolejna edycja Kursu Przewodnika Górskiego.
Spotkania organizacyjne odbędą się:
- 21 lutego 2024 w Bratniaku PG, sala 402
- 26 lutego zdalnie
Ponadto informacje organizacyjne będą również po pierwszych trzech wykładach zaplanowanych w dniach: 28.02, 04.03 i 06.03.
Z okazji kursu odbędą się wycieczki kursanckie, gdzie będzie okazja poćwiczyć chodzenie z mapą i kompasem. Terminy wycieczek:
- 9-10.03.2024 (z noclegiem)
-17.03.2024 (niedziela, wyprawa po lampiony),
-13-14.04.2024 (z noclegiem),
-17/18.05.2024 (nocna z piątku na sobotę),
-15.06.2024 
 
Czym byłoby SKPT, gdyby nie okazje do wspólnych spotkań.
W tym roku chcemy Wam dać dwie takie możliwości:
1) podczas Biwaku Familijnego, który odbędzie się 7-9 czerwca,
2) podczas urodzin, które odbędą się na przełomie września i października (termin w trakcie ustalania).
Na koniec warto wspomnieć o naszym największym wydarzeniu, które w tym roku obchodzi 50-lecie, czyli Nocne Marsze na Orientację "Manewry SKPT". Termin: 16/17.03.2024
Prace nad wydarzeniem pod kierunkiem Pawła Ćwidaka trwają 🙂
Jak sami widzicie czeka nas pracowity rok, dlatego chętnie przyjmiemy wszelką pomoc przy organizacji powyższych wydarzeń 🙂 
 
Wasz Zarząd
Prezes Michał Maryniak
Szymon Kałużyński
Tomasz Radzikowski
Anita Czerwionka-Bielińska
Bartosz Pszczoliński
Ireneusz Myszka