Aktualności Kursowe

Najbliższe zajęcia:

Wszystkich chętnych do dołączenia do Kursu Przewodników Górskich i Organizatorów Turystyki PTTK 2019/2020 lub naszego Koła, którym nie udało się dotrzeć na spotkania organizacyjne i dotychczasowe wykłady zapraszamy na najbliższe wydarzenia:

1. Wykład Geografia turystyczna gór Polski – region gdański, który odbędzie się 18 listopada 2019 r. o godz. 18 w Bratniaku (sala 313).

2. Wykład Geografia turystyczna gór Polski – Beskidy Wschodnie, który odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godz. 18 w Bratniaku (sala 313).

3. Kolejne wykłady Kursu, które będą odbywać się w poniedziałki i środy od 18 w Bratniaku (o szczegóły można pytać poprzez e-mail: kurs@skpt.gdansk.pl).

 

Link do formularza zapisów na Kurs: https://forms.gle/PZXFhW4pceqDTQkJ9 

Zapisy na Kurs trwają do 23 listopada 2019 r. 

Zapraszamy również na najbliższe wyjazdy i wydarzenia:

1. II Wycieczka Kursancka (22/23 listopada 2019 r., nocna, Trójmiejski Park Krajobrazowy)

2. XLIV Nocny Marsz na Orientację "Darżlub" (7/8 grudnia 2019 r., tajemnica ;) ) - zapisy już ruszyły - więcej szczegółów tutaj.

Szczegóły na naszej stronie (poniżej) i profilu na Facebooku.

Drodzy Kursanci ( i nie tylko) :

Wielkimi krokami zbliża się to na co czekacie najbardziej czyli... sprawdzenie swoich umiejętności nawigacyjnych podczas Nocnego Marszu na Orientację "Darżlub" https://www.facebook.com/darzlub/?fref=ts . Jednak zanim przepadniecie w mrocznym lesie, pomocni ( jak zawsze) tutorzy zapoznają Was z tajnikami posługiwania sie mapą, kompasem i orientacją w terenie w całkowitych ciemnościach. 

Macie jedyną niepowtarzalną okazję nabyć te umiejętności na wycieczce zorganizowanej specjalnie dla Was. Chodzić będziemy po otomińskich lasach a na zakończenie spotkamy się na wspólnym ognisku i przy dźwiękach gitary będziemy śpiewać do późnych godzin nocnych. 

Miejsce zbiórki: Otomin- Pętla godz. 19.00 w piątek 27 listopada

Dojazd: autobus 174 lub własny

Gdy się wszyscy zbierzemy, poznamy się trochę lepiej podczas mało poważnych gier i zabaw. Później zostaniecie podzieleni na grupy i pod czujnymi okiem tutorów, zaopatrzeni w mapy, ruszycie do lasu.

Ognisko: Będzie więc zabierzcie swoją ulubioną strawę i napoje.

Powrót: Kiełpino N3, Otomin-pętla 174 od 5.00 :)

Co zabieramy ze sobą:
plecak, a w nim:
* kompas
* latarka. najlepiej - czołówka
* długopis
* koleżankę/kolegę :)
* okrycie przed deszczem
* wygodne buty. najlepszy wybór to buty trekingowe
* ciepłe, wygodne ubranie
* prowiant na drogę 
* pieniądze na dojazd
* legitymacja studencka, nigdy nie wiesz, kiedy będzie potrzebna:)

Na wycieczkę zapraszam wszystkich chętnych ( nie tylko kursantów). W razie pytań, wątpliwości piszcie śmiało na fejsie lub na meila:

Natalia Okońska, mrufka (małpa) poczta.onet.eu

tel. 666 50 95 70

Do zobaczenia :)