Na kolejny spacer z cyklu trójmiasto popołudniem zapraszam Was na Westerplatte. Miejsce to od początku istnienia jest przepełnione wątkami militarnymi, a dla nas Polaków także patriotycznymi. Inna sprawa, że Westerplatte jest wspaniałym przykładem „poprawiania” historii. O dziejach tego miejsca dowiemy się podczas niezbyt długiego spaceru po terenie dawnej składnicy tranzytowej i nie tylko. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Termin: 8.10.2014

Postaramy się zobaczyć możliwie dużo zaczynając od fortyfikacji pruskich, przez polskie z okresu „wrześniowego” oraz powojennego. Przespacerujemy się pod słynny pomnik, zajdziemy do ruin koszar i odwiedzimy wystawy plenerowe. Nie wiem jak tam aktualnie wygląda plaża, ale możemy się też wykąpać. Na koniec, już nieoficjalnie, możemy pójść w stronę portu,  Mewiego Szańca lub nawet Stogów.

Startu: około godziny 17:10 z przystanku Westerplatte

Dojazd: autobus 106 (o 16:47 z przystanku Akademia Muzyczna), rower (prom Nowy Port – Wisłoujście 16:30 lub 17:00) lub inny transport własny

Powrót: autobusy 106 (18:34, 19:06, 20:02), rower (ostatni prom Wisłoujście – Nowy Port o 18:45) lub inny transport własny

Mile widziane, ale niekonieczne, są wcześniejsze zgłoszenia na stronie wydarzenia na Facebooku lub bezpośrednio u organizatora (Paweł Ć.)